Blog

Automatyczne podlewanie ogrodów: Rain Bird

Piękny ogród to miejsce, które sprzyja wypoczynkowi i pozwala się wyciszyć. Jednak żeby osiągnąć wspaniały efekt końcowy, musimy włożyć sporo miłości i zaangażowania w dbanie o roślinność. Pewne czynności trzeba wykonać samodzielnie, w przypadku innych można polegać na nowoczesnych rozwiązaniach. Do drugiej grupy należy m.in. nawadnianie, czyli jeden z podstawowych elementów w pielęgnacji. Wygodne i […]

Konstrukcja i montaż systemu nawadniania w ogrodzie

Każdy ogród wymaga regularnego nawadniania. Niestety podlewanie z użyciem tradycyjnych konewek ogrodowych lub węży wymaga sporo zaangażowania, czasu i energii. Z tego też powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się automatyczne systemy nawadniania, które zapewniają samoistne rozprowadzanie wody na wyznaczonym terenie.

Jak zabezpieczyć ogrodową instalację nawadniającą zimą?

Przed zimą należy odpowiednio zabezpieczyć instalację nawadniającą w ogrodzie. Dzięki temu nie dojdzie do niechcianych uszkodzeń w elementach systemu, a po sezonie zimowym nasza instalacja nadal będzie działała sprawnie i wydajnie.

Jak wybrać odpowiedni zraszacz ogrodowy?

Regularne podlewanie ogrodu to konieczność, jeśli zależy nam na tym, aby rośliny prawidłowo się rozwijały i odpowiednio prezentowały. Podlewanie standardowym wężem ogrodowym (a tym bardziej konewką) jest jednak dość czasochłonne, a dodatkowo mało oszczędne. Z tego też powodu coraz więcej posiadaczy przydomowych ogrodów decyduje się na zraszacz ogrodowy.

Automatyczne podlewanie ogrodów – niezastąpione latem

Posiadacze mniejszych i większych ogrodów doskonale wiedzą o tym, że lato to czas, kiedy pielęgnacja roślin skupia się przede wszystkim na odpowiednim nawadnianiu gleby. Wielodniowe upały sprawiają, że ziemia szybko wysycha, a rośliny wykazują wzmożone zapotrzebowanie na wilgoć.

Linie kroplujące w systemach nawadniania kropelkowego

Linie kroplujące, pozwalające na powolne, równomierne nawadnianie roślin, stosowane są zarówno w ogrodach, jak i sadach owocowych czy na rzędowych uprawach polowych i szklarniowych. Ich specyfika i zaawansowanie poszczególnych przewodów zależy właśnie od zapotrzebowania. W przypadku ogrodów przydomowych zwykle mamy do czynienia z przewodami zasilającymi leżącymi na powierzchni ziemi lub nawet pod powierzchnią. Główna zaleta […]

Masz pytania?

Skontaktuj się już teraz!