Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:16000069:STORE routines::unregistered scheme error:8000000D:system library::Permission denied error:0A000086:SSL routines::certificate verify failed in /home/virtualki/50578/wp-content/plugins/wp-async-css/wp-async-css.php on line 109

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/virtualki/50578/wp-content/plugins/wp-async-css/wp-async-css.php on line 109

Warning: file_get_contents(https://nawadnianie.astralpool.pl/wp-content/plugins/wp-async-css/assets/scripts/loadCSS.min.js): failed to open stream: operation failed in /home/virtualki/50578/wp-content/plugins/wp-async-css/wp-async-css.php on line 109

Zalety automatycznego systemu nawadniającego

automatyczny system nawadniania

Bardzo wiele osób marzy o pięknym, bujnym przydomowym ogrodzie, niestety zniechęca ich konieczność czasochłonnej pielęgnacji. Kluczową kwestią w tym przypadku jest odpowiednie nawadnianie roślin, co jest niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju. W okresie letnim niezbędne jest podlewanie raz, a nawet dwa razy dziennie. Osoby, które nie mają możliwości czy też ochoty na podlewanie ręczne, mogą zdecydować się na automatyczny system nawadniania ogrodu.

Automatyczny system nawadniania pozwala zaplanować, w jakim czasie i na jakim terenie będzie włączać się podlewanie. Woda może docierać do roślin na różne sposoby, np. przy pomocy zraszaczy lub systemu kropelkowego. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i energii, ponieważ to elektroniczny system “pamięta” o podlewaniu.

Główne zalety automatycznych systemów nawadniających

  • Automatyczne systemy nawadniające pozwalają zaoszczędzić nawet 50% wody w porównaniu z tradycyjnym podlewaniem.
  • To również niewątpliwa oszczędność czasu i energii. Tradycyjne, ręczne podlewanie, szczególnie przy dużych powierzchniach, bywa bardzo zajmujące i niekiedy potrafi solidnie zmęczyć.
  • Nowoczesne automatyczne systemy nawadniające wyposażone w sterowniki mogą działać niezależnie od człowieka. Dzięki temu można bez obaw wyjechać do pracy, na weekend, a nawet na wakacje i nie martwić się o stan nawodnienia roślin czy trawnika w ogrodzie.
  • Systemy nawadniające zapewniają inteligentne podlewanie. Co to oznacza? Wyposażone są w specjalne czujniki opadów deszczu, które sprawiają, że system aktywuje się tylko wtedy, gdy jest taka konieczność. Kiedy pada deszcz, automatycznie się wyłącza. System samodzielnie dozuje ilość wody dostarczanej w mniejszych ilościach podczas chłodnych i wilgotnych dni, a większych – gdy panują upały.
  • Automatyczny system nawadniania pozwala utrzymać rośliny i trawnik w dobrej kondycji, ponieważ podlewanie odbywa się regularnie.
  • Nie wpływa negatywnie na estetykę ogrodu. Wszystkie elementy automatycznego systemu nawadniania znajdują się pod powierzchnią gleby, a zraszacze wysuwają się podczas podlewania. Linia kroplująca może być ukryta pod warstwami kory lub żwiru.

napisz do nas

odpowiemy na każdy mail